Közösségi iroda Nyíregyházán: az új évezred munkahelye

A közösségi iroda a 21. század munkahelye: szabad ki- és bejárás, rugalmas munkavégzés jellemzi amellett, hogy szociális életünk sem kerül veszélybe. A coworking során továbbá kapcsolatokat építhetünk és akár új szakmai sikereket érhetünk el.

Mi az a közösségi iroda?

A közösségi iroda olyan hely, ahova nyitvatartási időn belül bármikor bemehetünk dolgozni és végezni a saját dolgunkat úgy, hogy senki nem fog ránk szólni, mit és hogyan tegyünk. Nem mellékesen pedig úgy érezhetjük magunkat, mint egy igazi munkahelyen, csak a feladatainkra koncentrálhatunk és természetesen végtelen kávét ihatunk.

A közösségi iroda tökéletes választás szabadúszóknak, vállalkozóknak vagy teljes munkaidős alkalmazottaknak, akik home office módon dolgoznak. Akár csapatban is beülhetünk egy-egy helyre, ahol megvitathatjuk az ötleteket és elvégezhetjük a közös munkát.

A „bejárós” munkavégzés és coworking melletti érv, hogy könnyen elválaszthatjuk a magánéletet a munkától. Otthonról hajlamosak vagyunk eltékozolni az időnket, minden mással foglalkozni, csak azzal nem, amivel kellene. Amennyiben viszont kialakítunk egyfajta rutint és van egy „fix” bázisunk, az sokat lendíthet az elvégzett munka minőségén.

Több esetben a közösségi irodában végzett munka azért is hasznos, mert új kapcsolatokra tehetünk szert és szakmai hálónkat bővíthetjük. Lehetséges, hogy egy-egy projektre pont egy új programozót vagy kreatív szakembert keresünk, a közösségi irodában pedig pont ilyen embereket találhatunk.

Közösségi iroda Nyíregyházán

A coworking egyre elterjedtebb jelenség és már szerte az országban találhatunk irodákat, így Nyíregyházán is. Az Alpha Közösségi Iroda hétfőtől vasárnapig, reggel 8 órától este 8-ig várja vendégeit (a nyitvatartási idő változhat – a szerk.). A napijegy 1500 forint. A munkavégzést gyors wifi, fénymásoló, konyha, ingyenes italok, tárgyaló és különböző irodaszerek rendelkezésre állása segítik.

Cím: 4400 Nyíregyháza, Szarvas utca 1-3. (Szarvas Irodaház, 4. emelet)

A közösségi irodák tehát olyan innovatív megoldást kínálnak a munkavállalóknak, mely egyensúlyt hoz a munka-magánélet világába, megszünteti a hagyományos értelemben vett napi 8 órás munkaidőt és a dolgozókat felelősségteljesen kezeli. Érdemes kipróbálnia bárkinek, aki szereti az újdonságokat és jobban szereti önmaga beosztani az idejét.

Közösségi iroda

Valakinek tehát első hangzásra drasztikusnak tűnhet, hogy „szabad akaratból” járjon el dolgozni, amikor otthonról is megtehetné. A coworking irodák azonban olyan helyet jelentenek, ahol közösen, egymástól függetlenül vagy csapatként egyaránt érhetünk el szakmai sikereket. Lényegében egyfajta arany középutat jelent bárkinek, aki egyszerre rajong az önálló munkavégzésért és egyben keresi a szociális tereket.