Otthonról és online kitanulható szakmák

Bizonyára sok olyan elfoglalt munkavállaló vagy tanuló van, akinek nincs ideje helyszíni, nyíregyházi képzéseken és tanfolyamokon folyamatosan részt venni. Adódik a kérdés: milyen otthonról kitanulható szakmák léteznek? Bemutatunk párat közülük.

Programozó

Az egyik legjobb befektetés, ha valaki az informatika terén szerez jártasságot. A fejlesztői, kódolói tudás pedig bizonyára a leghasznosabb. A jövőben aligha marad állás nélkül Nyíregyházán vagy bárhol máshol a világon az, aki elmélyíti ismereteit ebben a szakmában. Otthonról, online is rengeteg lehetőségünk van a tanulásra, az információk, kurzusok mellett akár képzésekre és tanfolyamokra is beiratkozhatunk.

Online marketinges

Szintén nagy potenciállal bír és rengeteg irányba elmozdulhatunk. Lehetünk grafikusok, dizájnerek vagy akár szövegírók. Az internetes jelenlét a jövőben szinte mind nyíregyházi cég számára is kötelező elem lesz, a verseny pedig folyamatos, ezért szükség van a hozzáértő online marketingesek munkájára. Képzéseket, tanfolyamokat találhatunk ezen a szakterületen, érdeklődési körtől függően.

E-kereskedő

Aki az internet világában kezd el kereskedni és jól csinálja, aligha lesz gondja a jövőben. Az e-kereskedelem fejlődése jól látható a webáruházak tömeges megjelenésével, nem véletlenül nyitnak ennyien különböző boltokat és üzleteket online. A kereslet pedig szintén nagy. Sokan ugyanis otthonról, akár az ágyból fekve vásárolnak és igen kényelmes megoldást jelent, ha szó szerint fel sem kell kelni egy-egy termék megvásárlásához.

Kreatív munkák és jövőkép

Alapvetően kijelenthető, hogy a kreatív „vonal” hosszú távon jó megoldást jelenthet bárki számára. A jövőben ugyanis több ma még létező szakma megszűnhet a digitalizáció és a robotizáció következtében. A digitális ismeretek ezért alapvetővé válnak a következő években. Nem feltétlenül kell szoftverfejlesztőnek lenni ahhoz, hogy valaki tisztában legyen az alapokkal. Az informatika ismerete hasonló készséggé válhat, mint a nyelvtudás.

Igaz, a fizikai munka és egyes szakmák továbbra is megkövetelik majd az emberi jelenlétet, így e téren szintén nőhet az igény. A betanított munkák és az „egyszerű” feladatok azonban kiválthatóvá válnak, ezért kevésbé lesz szükség a humán erőforrásra.

Kreatív szakmák

Hogyan tanuljunk szakmát online?

Amikor a képzésnek vagy tanfolyamnak nincs pontos időintervalluma, nem kell hozzá bemenni valamelyik nyíregyházi oktatócentrumba és teljesen rugalmasan, kötetlenül tanulhatunk, annak előfordulhatnak bizonyos hátrányai is. Az időmenedzsment ekkor az egyik legjobb eszköz arra, hogy kézben tartsuk a feladatainkat.

Álláskeresés és jelentkezés online

Az álláskeresés szintén lebonyolítható online, napjainkban pedig akár az állásinterjú is videós formában történik – habár Magyarországon és Nyíregyházán még nem annyira elterjedt. Sokat segít, ha online is kialakítunk egyfajta profilt magunkról.