A legjobb szakmák Nyíregyházán 2021-ben

A legjobb szakmák nehezen definiálhatóak, hiszen mindenkinek más az érdeklődési területe. Egyes szakterületek azonban nem véletlenül népszerűek: sokat lehet keresni, hasznos és érdekes munkával akár Nyíregyházán is. Nézzük a legjobbakat.

Mitől lesz „jó” egy szakma?

Minden szakmának megvan a maga szépsége. A legjobbak között azonban általában azokat nevezzük meg, melyeknél magas a várható jövedelem, hasznos a társadalom számára és folyamatosan szakmai kihívásokat állít a munkavállaló elé. A 21. század az innovatív ötletek korszaka, ezért az „újító”, kreatív szakmák egyre népszerűbbé és keresettebbé válnak. A pályaválasztás előtt állóknak, a karrierváltóknak egyaránt fontos, hogy a számukra ideális szakma mellett döntsenek.

Fontos továbbá, hogy olyan tevékenységet végezzünk, amivel szívesen foglalkozunk. Azért, mert egy szakma jól fizet, még nem biztos, hogy hosszú távon érvényesülni fogunk tudni benne, ha nem köt le a szakterület. Viszont egy kevésbé „felkapott” területen, ha jól végezzük a munkánkat, akár még fizetést is zsebre rakhatunk, hiába az „átlag”.

Legjobb szakmák Nyíregyházán

Nyíregyházán jó helyzetben vagyunk: szakmát és diplomát szerezhetünk, több szakterületen is fejlődhetünk. A Pénzcentrum kutatása szerint a legelismertebb szakmák között az orvos, a mérnök, az ügyvéd, a programozó és a bankár található. Társadalmi fontosság szerint szintén megtalálható az orvos és a mérnök, de felzárkóznak a tanárok, az ápolók és az óvodapedagógusok is. Alulfizetett ugyanakkor például az ápoló vagy a szociális munkás, de a tanárok jövedelme sem túl meggyőző. Alapvetően kijelenthető, hogy a leginkább ajánlott szakmák a következők: mérnök, programozó, orvos, mesterember és szerelő, ügyvéd, könyvelő.

A Nyíregyházi Szakképzési Centrumban és a Nyíregyházi Egyetemen tehát megtalálhatjuk a leginkább kedvező tanulási lehetőségeket. Akár két év alatt kitanulhatunk egy szakmát és tapasztalatot szerezhetünk, de az egyetemi évek és a befektetett energia sem nevezhető időpazarlásnak, egy orvosnak, mérnöknek vagy ügyvédnek egyenesen kötelező a felsőoktatásban részt venni. Ugyanakkor egy programozó vagy bankár is sokat tanulhat, ha beiratkozik az egyetemre.

Elhelyezkedés Nyíregyházán

Amint szakértővé váltunk az adott területen, jöhet az álláskeresés folyamata. Persze dönthetünk úgy is, hogy vállalkozásba kezdünk. A legjobb szakmákban azonban előnybe kerülhetünk, ha először némi tapasztalatot szerzünk. Például egy neves cégnél vagy intézménynél, ahol a legjobbaktól tanulhatunk. A legjobb szakmákkal (pl. orvos, ügyvéd, programozó vagy mérnök) aligha lesz gondunk hosszú távon a munkaerőpiacon és Nyíregyházán is találunk magunknak megfelelő munkalehetőséget.

Mérnök állások